₺369,75
₺435,00
%15 İndirim
%15İndirim
1

Okul Öncesi Eğitim Setleri

DNA Yayınları okul öncesi setleri okul öncesi çağındaki çocukların gelişim süreçlerine büyük katkı sağlamaktadır. Öncelikle okul öncesi eğitim çağındaki çocukların eğitiminin önemini öğrenmeliyiz.

Okul öncesi eğitimin çocuklara, ailelere ve topluma birçok faydası vardır. 0 ile 6 yıl arasında değişen erken çocukluk dönemi, çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Beyin yapısı gelişiminin üçte ikisi ve işlevi 0-4 yaşına kadar tamamlanır. Erken çocukluk deneyimleri beyin fonksiyonu için kritik öneme sahiptir. Araştırmalar, okul öncesi eğitim alan çocuklarda okula devam ve okul başarı oranlarının daha yüksek olduğunu göstermiştir. Okul öncesi eğitim, sosyal ve duygusal gelişimi destekleyerek insanların daha üretken olmalarını ve yetişkinlik döneminde tüm potansiyellerini kullanmalarını sağlar.

Çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri dikkate alınarak fiziksel, duygusal, dilsel, sosyal ve zihinsel gelişimleri sağlıklı bir şekilde sağlanır, olumlu kişilik temelleri atılır, yaratıcı yönleri ortaya çıkarılır ve benlik - çocukların güveni sağlanır. Araştırmalar, kaliteli bir okul öncesi eğitime katılan çocukların diğer çocuklara göre okulda daha başarılı olacakları, sosyal ve duygusal, sözel, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinde daha yetkin olacaklarını göstermiştir.

DNA Yayınları Okul Öncesi İçin Önerilen Eğitim Setleri

Okul öncesi eğitim setleri, ilkokuldan önce, çocukların farklı alanlardaki becerilerini güçlendiren, yaş gruplarına göre ayrılmış, çocuk gelişimi uzmanları tarafından oluşturulan öğrenme setleridir. Dünyaca ünlü birçok yayınevinin hazırladığı pek çok okul öncesi eğitim seti bulunmaktadır.

Çocukların eğitim hayatına girmelerinin ilk adımı okul öncesi eğitimdir. Çocuk bu süreçte asosyal ve yaşıtlarından kopuk yaşamak yerine yaşıtlarıyla etkileşime girer. Bir yetişkin olarak dış dünya ile kolay ve sağlıklı iletişim kurmayı ve sosyal bir insan olmayı öğrenir. Kesme, boyama ve yapıştırma gibi etkinlikler genellikle okul öncesi eğitimin bir parçasıdır. Bu, çocukların motor becerilerinin gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunur. Nesneleri karşılaştırma, sınıflandırma, gözlemleme, fikir üretme gibi etkinliklerle matematik becerilerini geliştirir. Resimli kitaplara bakmak ve çizim yapmak gibi aktiviteler yazma ve okuma konusundaki ilginizi ve becerilerinizi artırır. Bu tür etkinlikler yapılırken dikkat eksikliği ya da öğrenme güçlüğü gibi sorunlar küçük yaşlarda fark edilir ve okula başlamadan önce bazı önlemler alınabilir.

DNA Yayınları okul öncesi her bir yaş grubu için uzmanlarca hazırlanmış özenli yayınlar sunmaktadır. Çocukların gelişim süreçlerine dikkat ederek uzmanlarca hazırlamaktadırlar.

DNA Yayınları 4-5-6 yaş okul öncesi eğitim seti

DNA Yayınları okul öncesi her yaş grubu için eğitim setleri hazırlamaktadır. Özellikle 4-5-6 yaş okul öncesi eğitim seti konusunda özellikle çok önemli bir ekiple çalışan DNA yayınları çocukların gelişim süreçlerine uygun setler hazırlamaktadır.4-5-6 yaş okul öncesi eğitim seti hazırlayan DNA Yayınevi çok önemli başarıların sadece yayınla değil iyi bir eğitimle olacağını belirtmektedir. Okul öncesi eğitiminin yararlarını bilmenin eğitim seti kullanmanın da faydasını desteklemektedir.

Okul Öncesi Eğitiminin yararlarını sıralayacak olursak;

·         Çocukların zeka değerlerinde artış

·          Okulu bırakma oranında azalma

·          Çocukların daha iyi beslenmesi ve sağlık bakımından daha iyi durumda olma

·          Sosyal ve duygusal davranışların daha fazla gelişmesi

·          Daha başarılı ve mutlu ebeveyn-çocuk ilişkisi

Dolayısıyla bu dönemde çocuğun yeterli zihinsel ve fiziksel beslenmeye ve gelişimini destekleyen bir çevrede bulunmasına ihtiyacı vardır. Erken çocukluk eğitimi, insan gelişiminin başlangıç ​​noktasıdır. Okul öncesi eğitim, ülkemizin çocuk ve insanlarının uzun vadede sorunları çözmede daha üretken, daha yaratıcı ve daha yetkin olmalarını sağlar.

DNA Yayınları Okul öncesi yardımcı kitaplar nelerdir?

İyi bir yardımcı kaynak, çocuğun ilgi ve ihtiyaçlarına cevap veren ama her şeyden önce çocuğun zevk duyduğu kaynaktır. Çocuklar, yeteneklerine ve çevrelerinin etkisine bağlı olarak farklı yaşlarda farklı konulara ilgi duyarlar. Altı yıllık bir süre; Fiziksel, duygusal ve ruhsal gelişim çağı olduğu için yaşamın en önemli evresidir. Bu süre zarfında beceri ve alışkanlıklar gelişir. Konuşma da bu dönemde başladığı için yeni kelimelerin öğretilmesine ve kitaplarda birçok kelimenin tekrar edilmesine özen gösterilmelidir. Bu döneme ait kitapların en önemli özelliği, zengin bir şekilde resmedilmiş olmalarıdır.

Bu süre zarfında çocuk hakkında birçok kitap olmalı. Bu kitaplar sayesinde çocuklar, yakın çevrelerindeki kişi ve nesnelerin isimlerini öğrenebilirler. İnsanlar yaşlandıkça, bir resim ve bir kelimeden oluşan kitaplar, daha fazla resim ve metin içeren kitaplara dönüşür. Ancak okul öncesi dönemde çocukların dikkat süreleri kısa olduğu için bu kitapların çok uzun olmamasına özen gösterilmelidir. Ortalama iki yaşından itibaren çocuklar düşüncelerini cümlelerle ifade etmeye başlarlar. Bu noktadan sonra çocuğa bol bol renkli kitap okuyun; Çocuğun dil geliştirmesini, imgeleri algılamasını, zihinsel gelişimini, yaratıcı hayal gücünü geliştirmesini, yetişkinlerle daha yakın ilişki kurmasını, estetik duygusunu geliştirmesini ve edebi deneyimlerini geliştirmesini sağlar.

DNA Yayınları Okul Öncesi Eğitim Seti Tavsiyeleri

DNA Yayınları okul öncesi eğitim seti çocuğu ilkokula hazırlama ve de yaşının beceri ilişkilerini kazanabilmesini sağlamaktadırlar. Okul öncesi eğitim seti her yaş grubu için ayrı ayrı hazırlanmakta ve her bir yaş grubunun becerilerini kazandırma amacıyla hazırlanmakta olup ileriki yıllarda da tercih edebilmesi için 5, 6 ve 7. sınıf soru bankaları da yine DNA Yayınlarında sizleri bekliyor

İlköğretime hazırlanmanın ön koşullarından biri, çocuğun yaşına uygun yıllık bir zihinsel gelişime ulaşmasıdır. Aynı zamanda, ilkokula başlayan tüm çocukların bazı temel becerileri kazanmış olmaları zorunludur. Bu becerilerin kazandırılmasında okul öncesi eğitim önemli bir rol oynamaktadır.

Sosyal düzeyde, çocuklar oyuncakları ve yetişkinlerin ilgisini paylaşmayı, yiyecekleri paylaşmayı ve eğlenmeyi öğrenirler. Ayrıca yaşıtlarıyla ilişkilerindeki çatışmaları ve sorunları çözmeyi, kendilerini korumayı ve diğer çocukların haklarına saygı duymayı öğrenirler. Bütün bunlar, çocuğun sonraki yaşamlarında meydana gelebilecek sorunları çözmesine yardımı olabilecek problem çözme becerilerini yükseltir. Duygusal olarak, kendi işini yaptığında, sorunlarla karşılaştığında ve kendi adına karar verdiğinde özgüveni artar. Anne babalarından uzak kalabildiklerini ve yokken bile kendilerine bakabildiklerini görmek, özgüvenlerini ve bağımsızlıklarını artırır, özdenetim ve dikkat dağınıklığının gelişmesini sağlar. Ayrıca anaokulunda toplum yaşamının sınırlarına ve kurallarına uymayı öğrenirler. İnce motor becerileri, kesme, yapıştırma, boyama ve kalem kullanma gibi düzenli fiziksel aktivitelerle geliştirilir. Ayrıca koşma, zıplama, fırlatma ve tırmanma gibi kaba motor fonksiyonlarını kullanır ve geliştirir.

Matematik ve bilimde nesneleri haritalama, sınıflandırma, ölçme, gözlemleme ve fikir üretme gibi zihinsel beceriler kazanın. Hayal gücü, animasyon, taklit ve taklit oyun yoluyla gelişir. Arkadaşlarla ve öğretmenlerle yapılan konuşmalar dil becerilerini geliştirir. Kitaplara bakmak, resim ve çizim yapmak, arkadaşlara mektup yazmak gibi aktiviteler de erken okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca okul öncesi  'deki etkinlikler, çocuğun beyninin bu fonksiyonunun gelişimine katkıda bulunan dikkat ve odaklanmayı gerektirir. Dikkat eksikliği ve öğrenme güçlüğü çeken çocukların erken dönemde fark edilmesini ve okula başlamadan önce gerekli önlemlerin alınmasını sağlar. Bütün bunlar okula hazır bulunuşluk ve okul başarısı için önemlidir.

DNA Yayınları okul öncesi eğitim setleriyle bilhassa  yaş gruplarının sosyal ,duygusal ve zihinsel olarak gelişimlerini sağlamaktadır.

DNA Yayınları okul öncesi eğitim seti fiyatları ne kadar?

DNA Yayınları okul öncesi eğitim seti fiyatları yüzde yüz müşteri memnuniyetini ve de çocukların geleceğini düşünerek piyasa şartlarına uygun şekilde satışa sunulmaktadır. Setlerin içeriklerine göre fiyatlandırma farkları bulunmaktadır.En uygun fiyatlarla en doğru ve güvenilir hizmeti sunmayı düşünen DNA Yayınları uzman kadrosu ile hazırladığı setleri ile yoğun ilgi görmektedir.